ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов незаконски распишува тендер

2 копии

Камиказа со порака до Шилегов: Збогум имењак, и „молим те не нагињи се кроз прозор“ Кандидатот на Левица Петар Георгиевски Камиказа со шеговите порака му го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Петар Георгиевски Камиказа преку статус на Фејсбук ја поздравува ВМРО-ДПМНЕ која го откри скандалот поврзан со дочекот на новата 2020 година, но открива и ...
| | веќе видена | слични

Eеее, јас ова го верглав цела една година,но сепак браво за објавеното. Ако го додадете Винтерленд и осветлувањето на Скопје за таа нова 2020, сумата ближи ...
| | веќе видена | слични

Третопласираниот кандидат за градоначалник на Скопје, Петар Георгиевски Камиказа остана на своето дека нема да гласа за Петре Шилегов, актуелен градоначалник и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Перо Камиказа повика во недела да се гласа против Шилегов. К андидатот за градоначалник на Град Скопје, поддржан од Левица, можеби не освои доволен број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црвено вино, црвени знамиња…Добро утро, слободарско Скопје..!!!! напиша на својот Фејсбук-профил Петар Георгиевски-Камиказа.Во недела, да го бутнеме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петар Георгиевски – Камиказа кој беше кандидат за градоначалник за Град Скопје преку социјалните мрежи повика во недека да се бутне “арогантниот” со пенкало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов незаконски распишува тендер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: