Дали може да се забави стареењето на мозокот?

2 копии

Овој животен минерал е важен за квалитетно функционирање на организмот Магнезиумот многумина го нарекуваат минерал на животот, бидејќи е клучен за здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Најздравиот млечен производ содржи до три пати повеќе здрави супстанции од јогуртот.Знаете ли кој е најздравиот млечен производ? Луѓето кои сакаат да се грижат ...
| | веќе видена | слични

 Даниел Трбогазов : „ С ооднос от 70% исхрана и 30% физичка активност води до совршено избалансиран организам“. Даниел е професор по физичко образование кој ...
| | веќе видена | слични

Холестеролот, еден вид на масти присутни во секоја жива клетка, е клучен фактор во метаболичките процеси. Меѓутоа, доколку значајно се покачи неговото ниво во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие јаткасти плодови се полни со хранливи материи и витамини, па добро делуваат на нашиот организам. Овој метод ќе ви помогне да ја подобрите меморијата, да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 624 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 309 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 130 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 93 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали може да се забави стареењето на мозокот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: