Обвинение против гостиварец кој со воздушна пушка пукал во својот другар и тешко го ранил


Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Б.Н.(77) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против малолетник од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични

ОВР Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против Г.Б.(45) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични

ОВР Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против С.И.(43) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на ...
| | веќе видена | слични

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Б.Ј.(45) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уништување на изборен материјал“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.Т.(40) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинение против гостиварец кој со воздушна пушка пукал во својот другар и тешко го ранил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: