Кичевската дијаспора повика да се оди во родниот град и да се гласа за кандидатот Албанец

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
| | веќе видена | слични

„Стратегијата на ‘односите со јавноста’ на Артан Груби во кампањата во првиот изборен круг беше неуспешна. Затоа ДУИ сега спроти вториот изборен круг ‘фул’ го ...
| | веќе видена | слични

„Неделата ќе биде денот на третата голема албанска победа. Ускана мора да остане град на Албанците, таа е’чистиот идеал’ на Албанците, сон на секој албански ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

„Кандидатите – Албанци за претседатели на општините се ‘синови на партиите’, која ги кандидирале, и тие работат според нивните наредби, не за подобриот живот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заедно сме биле предизвикани во повеќе наврати и никогаш не се откажале. Сме застанале силно затоа што сме биле заедно, како цел народ посветен на нашиот роден ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот кандидат за градоначалник на Кичево, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кичевската дијаспора повика да се оди во родниот град и да се гласа за кандидатот Албанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: