„Мобилизирање отсекаде да се порази неалбанското – Ускана е сон на албанските патриоти“

„Неделата ќе биде денот на третата голема албанска победа. Ускана мора да остане град на Албанците, таа е’чистиот идеал’ на Албанците, сон на секој албански ...
| | веќе видена | слични

„Раздорите во владината коалиција по оставката на Зоран Заев на премиерската позиција го прошируваат теренот за дејствување на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

„На општествените мрежи се шири една фотографија, во која на средината е Али Ахмети, лидерот на ДУИ, додека на 6 други помали фотографии од страните, ...
| | веќе видена | слични

„Билал Касами треба да започне полека да ја оддалечува Беса од СДСМ, која сега има двојна улога околу тоа дали ќе се распишат, или нема да се распишат ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата на Албанците и новоизбран претседател на општина Гостивар, изнесе став, исто како и ВМРО ДПМНЕ, дека е ...
| | веќе видена | слични

„Во Чаир, во Скопје, вчера попладнето при полициска акција во една куќа е пронајдено разновидно оружје и големо количество муниција, дознава неофицијално ...
| | веќе видена | слични

„Ирфан Бучи, поранешниот заменик – директор на Царината од редовите на ДУИ, по поразот на неговата партија на локалните избори бара одговорност. Според она што ...
| | веќе видена | слични

„Аријанит Хоџа, генералниот секретар на Движењето Беса и шеф на нејзиниот Изборен Штаб, во својата изјава пред медиумите кажа дека Движењето Беса никогаш нема ...
| | веќе видена | слични

„Заев ми рече дека треба да го преземам водењето на седниците на Владата, откако тој поднесе оставка. Но, ние не му дозволуваме да се повлече.“ – оваа изјава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мобилизирање отсекаде да се порази неалбанското – Ускана е сон на албанските патриоти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: