БИТКОИНОТ НА РЕКОРДНА ВРЕДНОСТ, ПОВТОРНО ВО РАСТ: Еве колкава вредност достигна криптовалутата

Биткоинот денеска достигна рекордно високо ниво во последните шест месеци и се приближува до највисоката вредност во историјата, што ја достигна во април. ...
| | веќе видена | слични

На последниот првенствен натпревар на Лацио против Интер, на дресовите на бјанкочелестите пишуваше „Binance“. Не е тоа компанија за производство на домати како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот. Одговорност имаат и граѓаните како што имаат и институциите, изјави ...
сите 572 | | | веќе видена

Повеќе европски земји веќе презедоа превентивни мерки за заштита од оваа мутација на вирусот, како укинување на авионските летови од земјите каде е присутна ...
сите 372 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Откако во земјава пристигнаа двајца од повредените седум лица, патници на кобниот автобус на Беса транс, останатите пет се во добра состојба и заздравуваат на ...
сите 240 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 427 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТКОИНОТ НА РЕКОРДНА ВРЕДНОСТ, ПОВТОРНО ВО РАСТ: Еве колкава вредност достигна криптовалутата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: