Мицкоски: Изградија модуларни болници поради чиј неквалитет животот го загубија 14 луѓе и мува не ги лази


„Тие од власта гледаат да профитираат и на туѓата несреќа. Додека народот пати, додека народот живее крпен живот, тие пак не престануваат да крадат. Се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде. На 22.04.2019 година за време на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Заев до вчера ни влеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Народот три пати му испраќа порака. Заев три пати вика дека ја разбрал, а продолжува да лаже и да краде. Заев треба да си даде оставка и од партијата и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Заев треба да си поднесе оставка од Влада и од СДСМ, 3 пати добива порака од народот и 3 пати продолжува со лажење и крадење. Заев 3 пати ветува промени и се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто. Од лани до сега цените на млекото, месото, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Отворено писмо од Ѓорѓија Сајкоски до Зоран Заев: “Кога тие ќе удираат ниско, ние ќе одиме високо”. Гледам дека Зоран Заев се обраќа во некакво писмо до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 457 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 322 | | | веќе видена

СДСМ на 12 декември ќе избира нов лидер што треба да го наследи Зоран Заев кој поднесе оставка, за што постапката почнува утре. Оваа одлука била донесена на ...
сите 323 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 491 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 197 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 65 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 208 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Изградија модуларни болници поради чиј неквалитет животот го загубија 14 луѓе и мува не ги лази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: