ВМРО-ДПМНЕ: Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката

Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде. На 22.04.2019 година за време на ...
| | веќе видена | слични

Битола од страна на власта 4 години се гледа само низ призмата на РЕК, 4 години матни тендери се склучуваат со фирми блиски до Заеви. За на крај да го остават ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот во заминување, Петре Шилегов го крши изборниот закон. Изгледа гори под нозе па затоа му се брза да распишува тендери и уште повеќе се закопува. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Заев го потцени народот - Според него граѓаните не знаеле да гласаат, и затоа не го гласале него, помешале 3 и 12. За Заев народот е виновен затоа што тој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извештајот за состојбата на патот каде минатата недела се случи автобуската несреќа во која загинаа 45 македонски државјани, а седуммина беа повредени, потврди ...
сите 608 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 322 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 130 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 95 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: