Мицкоски: Време е да се чуе гласот на тивкото мнозинство, на реалниот човек, излезете и гласајте масовно за промени


„Излезете на овие локални избори и гласајте, затоа што ќе мислат дека ја водат државата исправно и ќе продолжат да ве злоупотребуваат вас и вашата добрина, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот глас на овие избори е гласот на тивкото мнозинство. Тоа се луѓето чиј глас не се слуша на телевизија, тоа се луѓето од улиците, од плоштадите, од ...
| | веќе видена | слични

Гласот на тивкото мнозинство е гласот на разочараниот работник, на револтираните млади, на тие кои имаат своја компанија и се борат за нејзин опстанок секој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е наша заедничка борба, народот наспроти корумпираната власт. Ова се локални избори со суштинска важност за правецот по кој ќе се движи државата. Ова се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Од власта немаат ниту план, ниту програма. Направиле флаери каде ги нудат истите ветувања пред 4 години и мислат дека народот пак ќе го прелажат. Но, на овие ...
| | веќе видена | слични

Ако Заев е сигурен дека победува и дека е најдоброто, тогаш зошто има потреба на 4 дена пред избори да врши поткуп на 160 фирми за да влијаат кај своите ...
| | веќе видена | слични

„Чест и задоволство ми е да застанам овде пред вас и да ви се обратам вам драги сограѓани, вам со кои секојдневно го делиме истото разочарување од оваа локална ...
| | веќе видена | слични

Власта на Заев и СДСМ повеќе од четири години ги осиромашува граѓаните, а потоа пред избори врши поткупи и притисоци врз истите кои ги осиромашиле. Но овој пат ...
| | веќе видена | слични

„Со заеднички сили, со упорност и верба, со нашата непоколебливост и сплотеност ќе ја урнеме досегашната власт, која во изминатите години работеше само за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот митинг во Пробиштип порача граѓаните масовно да излезат и да гласаат на претстојните локални избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 507 | | | веќе видена

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин изјави дека судот ќе одлучува за судбината на украинските војници кои се предале во ...
сите 314 | | | веќе видена

Прифатени се сите препораки на посредникот кој согласно позитивните правни прописи беше назначен да управува со процесот на преговори за надминување на ...
сите 295 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 179 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) ја прифати поканата на Српската православна црква (СПЦ) за одржување на литургија на ...
сите 426 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Време е да се чуе гласот на тивкото мнозинство, на реалниот човек, излезете и гласајте масовно за промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: