Два милиони Израелци ќе останат без своите ковид сертификати

15 копии

Заклучно со 9 октомври вкупно се вакцинирани 795.186 граѓани, ревакцинирани се 748.563, а трета доза примиле 782 граѓани. 53% од граѓаните над 40 годишна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во текот на оваа недела забележан е намален број на починати лица од коронавирусот во земјава. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, вчера се ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Министерството за здравство покажуваат дека опфатот со вакцинација со една доза на полнолетната популација во земјава е 47, а со две дози 44 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Англија се администрирани повеќе од два милиони „засилувачки“ дози на вакцината против коронавирус, а официјалните лица ги повикуваат сите кои ги ...
| | веќе видена | слични

Дозите на „засилувач“ се даваат најмалку шест месеци по примањето на втората доза. Англискиот институт за јавно здравје NHS во вторникот објави дека три недели ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници од кичевската Општа болница и Здравствениот дом или стотина вработени од овие здравствени установи кои претходно ја примиле втората ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот ...
сите 613 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски, најавува директен избор на кандидатите за функционери од страна на сите членови на партијата. „Со ...
сите 394 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 424 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 355 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 182 | | | веќе видена

Владата ќе расправа за иницијативата за независен увид и коментар на неколку судски случаи од страна на европски правни експерти, велат од Министерството за ...
сите 55 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два милиони Израелци ќе останат без своите ковид сертификати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: