Заев: Со новата инвестиција на „Текнопанел“ се отвораат 120 нови работни места со просечна плата над 33.500 денари

Делегација на турската компанија „Текнопанел“, предводена од сопственикот Орхан Кахвеџи одржа работна средба со премиерот Зоран Заев и директорот на ТИРЗ, ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски вели дека Куманово отсекогаш било град на работниците и така треба да остане - општина со силна ...
| | веќе видена | слични

„Целта е да ја развиеме економската зона Новини и Речица. Да ја отвориме за нови странски и домашни инвестиции. Да дадеме можност да се вработат поголем број ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Странските инвеститори во ТИРЗ имаат најмногу барања поврзани со информации за државна помош, дозволи за реконструкција и доградба и можности за проширување на ...
| | веќе видена | слични

-Креирањето на услови за одржлив локален економски развој е значаен фактор за да се подобри животниот стандард на граѓаните. Со тоа би се спречило иселувањето ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ДУИ предводена од претседателот Али Ахмети денес се сретна со раководството на Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија, каде што ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на традиционалните средби кои Стопанската комора на Северо-западна Македонија ги одржува во пресрет на изборите денеска нејзини претставници се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Како човек што 20 години е дел од бизнис-секторот, знам точно со што се соочувате и каде е потребно да се влијае за да се овозможи одржливост и раст на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 ноември 2021 година ќе почне со работа Школата за продуцирање кадри за зголемување на извозот со крајна цел – формирање институт за извоз, најави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 359 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 346 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена

Бујар Османи од Демократската унија за интеграција во своето денешно излагање во емисијата „360 степени“ на Алсат ја нарече непринципиелна соработката меѓу ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со новата инвестиција на „Текнопанел“ се отвораат 120 нови работни места со просечна плата над 33.500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: