Богатите Американци ПЛАЌААТ ПОМАЛКУ ДАНОК од обичните граѓани

2 копии

Италијанскиот врховен суд одлучи дека и бакшишот треба да се оданочува, бидејќи станува збор за приход од работен однос и затоа подлежи на оданочување, пишува ...
| | веќе видена | слични

Ќе се стави ли најпосле крај на незаконското богатење? Зошто се конфискува имот со недокажано потекло од над 30 илјади евра, како ќе се докажува потеклото на ...
| | веќе видена | слични

Избегнувањето даноци го ослабува системот, незадоволството од институциите ја поттикнува сивата економија Непријавената работа е распространета во секој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некои слават, некои се изненадени, трети им ја честитаа победата на своите ривали, а некои, пак, допрва се „острат“ за тешка битка во вториот круг. Дури 34 ...
сите 541 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека коалицијата „ Обнова за Македонија“ остварила убедлива победа со повеќе ...
сите 466 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи излезе со соопштение во врска со случајот со актуелниот градоначалник на Куманово Максим Димитриевски кој на социјалните ...
сите 183 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 248 | | | веќе видена

Француските министри денеска предложија воведување ваучери за бензин за домаќинствата со ниски примања, додека Владата на претседателот Емануел Макрон се ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богатите Американци ПЛАЌААТ ПОМАЛКУ ДАНОК од обичните граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: