Еден починат пациент во Ковид – центарот во Тетово

Доктор Александар Јовановски, кој има дипломирано на Медицинскиот факултет во Скопје, а сега работи во странство, се огласи со свој став во однос на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Производителот Фајзер беше првиот кој создаде вакцина против ковид-19 за широка употреба, со висока ефикасност. Низ светот се аплицирани милиони дози од оваа ...
| | веќе видена | слични

Д-р Александар Митов, магистер по јавно здравство, во гостувањето во емисијата „ Стадион“ на Канал 77 рече дека има многу грешки во информирањето и начинот на ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата до сега во статистиката на починати од компликации од вирусот кај нас регистрирани се 6.539 починати, но во оваа бројка се и лицата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 442 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 355 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 182 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 779 | | | веќе видена

Начинот на кој владата ги замрзнува цените на производите не е како што треба. Одговорна влада прави поинаку. Се е покачено, има многу нешто важно што не го ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден починат пациент во Ковид – центарот во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: