ТЕПАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ: Колешки се „фатиле за коса“

По преземени мерки и активности, полициски службеници од OВР Свети Николе расчистија пет кривични дела, од кои три „тешка кражба“ и две „кражба“, за кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

33-годишен свети николчанец „правел парче“ во домовите на своите сограѓани. Обвинет е за три тешки кражни и две помали, откако бил фатен по одредено време. Од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
3 копии

Малолетник од Скопје бил фатен како на дрзок и насилен начин одзема накит од вратот на минувач, соопшти полицијата. Имено вчера околу 14.10 часот на ул.„Индира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕПАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ: Колешки се „фатиле за коса“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: