Скандал: Кристалина Георгиева негира дека „местела“ податоци во корист на Кина за „Дуинг бизнис“

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд Кристалина Георгиева , ги отфрли обвинувањата против неа дека имала корист од Кина со манипулирање со податоците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева во саботата ги отфрли обвинувањата во независниот извештај за нејзината наводна улога во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути Престижниот лондонски финансиски магазин „Економист” ја повика директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Сегашната шефица на ММФ, Кристалина Георгиева, осомничена дека ги притискала вработените да ги сменат податоците поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 656 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 69 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 420 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
сите 135 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 294 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

На денешната прес конфенреција која ја одржа кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски во индустриската зона Новини, Речица, беше истакната улогата на ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал: Кристалина Георгиева негира дека „местела“ податоци во корист на Кина за „Дуинг бизнис“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: