Светска банка го откажа „Дуинг бизнис“ по наодите дека се местеле резултати

Време зa читање: 6 минути Сегашната шефица на ММФ, Кристалина Георгиева, осомничена дека ги притискала вработените да ги сменат податоците поврзани со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева во саботата ги отфрли обвинувањата во независниот извештај за нејзината наводна улога во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути Престижниот лондонски финансиски магазин „Економист” ја повика директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

„Се боревме против селективноста, а сега Димитриевски бара селективност. Доколку неговото возило било технички неисправно, тоа значи дека СВР Куманово треба да ...
сите 232 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 309 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена

Партиите на владејачката коалиција одговарија на повикот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој побара од нив да ги поддржат кандидатите на оваа партија во ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка го откажа „Дуинг бизнис“ по наодите дека се местеле резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: