Кои косовски фирми имаат милионски промет во Македонија? 10 компании лани свртеле 47 милиони евра

2 копии

Време зa читање: 3 минути Државјани на Косово имаат серзиони инвестиции во Македонија. Близината и традицијата, го носат косовскиот капитал во нашата држава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците што ги аналираше порталот Пари во соработка со БизнисМрежа.мк, за првите 10 компании по големина на приход кои се во сопственост на бугарска фирма, ...
| | веќе видена | слични

Проблемите во државното здравство им ги наполнија џебовите на приватните лаборатории, кои заработуваат астрономски профити наплатувајќи им ги на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ударот на кризата врз автомобилската индустрија е повеќекратен. Најпрво започна со изолирањето и работењето од дома кога на удар беше побарувачката за нови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои косовски фирми имаат милионски промет во Македонија? 10 компании лани свртеле 47 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: