Нема напаѓач како Халанд – нови рекорди на норвешкиот „терминатор“

Реал Мадрид, Манчестер јунајтед, Манчестер сити, Пари Сен-Жермен, Ливерпул, Челси… И уште еден куп клубови кои во своите редови го сакаат Норвежанецот Ерлинг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“ пишува дека Барселона за идниот летен преоден рок како главна цел ги има трансферите на Ерлинг Халанд (Борусија ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан се одмора по заминувањето од Реал Мадрид, она што е сигурно е дека нема да се врати на клупата на Мадрид, дури и ако бараат замена за Анчелоти. ...
| | веќе видена | слични

Управата на Барселона веќе се подготвува за идните засилувања кои би пристигнале на „Камп Ноу“ идното лето . Претседателот Жоан Лапорта веќе работи на ...
| | веќе видена | слични

Мино Рајола вели дека Алесио Ромањоли како слободен играч може да заврши во Јувентус и да игра покрај Матајс де Лихт, но во исто време додава дека Холанѓанецот ...
| | веќе видена | слични

Мино Рајола го привлекува вниманието на јавноста на „чизмата“ со своите неколку последователни интервјуа за италијанските медиуми. Откако првично зборуваше за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 575 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 149 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 337 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема напаѓач како Халанд – нови рекорди на норвешкиот „терминатор“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: