Влада: Одобрено е финансирањето на фотоволтаичните електрани Осломеј и Битола преку ЕБОР


Владата на денешната седница го утврди текстот на Предлог-законот за гаранција на Република Северна Македонија за обврските по Договорот за заем за финансирање ...
| | веќе видена | слични
4 копии

После 40 години постоење на РЕК Битола и децениско размислување за реализирање топлификација, ние, од проект оставен во фиока и тргнат на страна, за само две ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Владата предводена од СДСМ донесе одлука за спроведување на две нови стратешки инвестиции во енергетиката. На последната седница Владата ги усвои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предизборните лаги на СДСМ веќе не поминуваат кај граѓаните. Залудните се бледите соопштенија на СДСМ исполнети лаги со цел да се прикријат скандалите кои што ...
| | веќе видена | слични

Лагите на СДСМ веќе преставуваат навреда на интелигенцијата на народот, ако некогаш сме имале катастрофална енергетика тоа е сега со СДСМ, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични

Од земја зависна од увоз на енергија, денес сме држава која го трансформира и модернизира својот енергетски систем, се истакнува во денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Транзицијата и замената на јагленот се за поздравување од аспект на заштита на животната средина, но за замена на РЕК „Битола“, од каде се добива најголемиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев донесе одлука за реализација на две нови стратешки инвестиции во енергетиката, кажа на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од следниот месец ќе стартуваат активности на терен за проектот за топлификација на Битола, Новаци и Могила, најавуваат од АД Електрани на Северна ...
| | веќе видена | слични

Инвестициите во производство на чиста и зелена енергија се наш приоритет најавуваме две нови стратешки инвестиции, сончева електрична централа и ветерен парк, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 612 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 110 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 239 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник за Општина Тетово од Беса Биљал Касами најави нова инвестиција во Тетово, ако како што посочи ја добие довербата од граѓаните на ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Одобрено е финансирањето на фотоволтаичните електрани Осломеј и Битола преку ЕБОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: