Битиќи: Интерконекторот со Грција можност да станеме регионален центар за снабдување со гас во Југоисточна Европа


Изградбата на интерконекторот со Грција ќе ни даде можност да се позиционираме како регионален центар за снабдување со гас на земјите во регионот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев донесе одлука за реализација на две нови стратешки инвестиции во енергетиката, кажа на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Транзицијата и замената на јагленот се за поздравување од аспект на заштита на животната средина, но за замена на РЕК „Битола“, од каде се добива најголемиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На последната седница Владата како стратешки проекти ги усвои инвестициските проекти на Друштво за производство на енергија ЕФТ „Солар” дооел Скопје и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

После 40 години постоење на РЕК Битола и децениско размислување за реализирање топлификација, ние, од проект оставен во фиока и тргнат на страна, за само две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од следниот месец ќе стартуваат активности на терен за проектот за топлификација на Битола, Новаци и Могила, најавуваат од АД Електрани на Северна ...
| | веќе видена | слични

Инвестициите во производство на чиста и зелена енергија се наш приоритет најавуваме две нови стратешки инвестиции, сончева електрична централа и ветерен парк, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа на денешната редовна прес-конференција информираа за заклучоците и одлуките донесени на вчерашната 106-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Интерконекторот со Грција можност да станеме регионален центар за снабдување со гас во Југоисточна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: