Косовски аналитичар за „Локално“: Без поддршка од релевантен меѓународен фактор, иницијативите како „Отворен Балкан“ се осудени на неуспех

Балканската иницијатива „Отворен Балкан“ која има за цел да ја подобри соработката на Западен Балкан, за првпат беше покрената на 10 октомври 2019 година во ...
| | веќе видена | слични

Кои се можните политички и безбедносни рефлексии на авганистанската криза врз регионот Авганистанската криза ќе има влијание на неколку клучни прашања во однос ...
| | веќе видена | слични

Во центарот на Загреб, во Првата зона, на простор од околу 800 квадратни метри се издига интересна модерна градба, која е прва Македонска православна црква во ...
| | веќе видена | слични

САД потрошија милијарди долари во регионот промовирајќи ги демократизацијата и владеењето на правото. За да го одржат кредибилитетот, САД мора јасно да кажат ...
| | веќе видена | слични

Надворешнополитичките аналитичари гледаат и многу посуштински процеси во поглед на идните рефлексии на авганистанската криза во односите на поширок регионален ...
| | веќе видена | слични

Во третото последно продолжение од разговорот на Борјан Јовановски, професорот Владо Поповски зборува за опструкциите на процесот на потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 183 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 325 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, изјави дека постои опасност од провокации од страна на САД и Украина во пресрет на ...
сите 403 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовски аналитичар за „Локално“: Без поддршка од релевантен меѓународен фактор, иницијативите како „Отворен Балкан“ се осудени на неуспех

Од:
До кого (е-маил):
Порака: