Мицкоски: Набавката на уредите за читање отпечатоци од прст е огромен чекор кон демократијата

Набавката на уреди за читање отпечатоци од прст за гласање е огромен чекор кон демократијата и на овој начин конечно се става крај на сомнежите за семејно или ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Постапката за собирањето потписи на избирачите за кандидирање на локалните избори започнува утре (16 август) согласно Роковникот на Државната изборна комисија, ...
| | веќе видена | слични

Повеќе групи на граѓани најавија собирање потписи за учество со свои листи на локалните избори и тие веќе и се познати на јавноста. Потписите се собираат пред ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник стартува собирањето потписи во подрачните единици на ДИК за независните градоначалнички кандидатури, а судбината на измените на Изборниот законик ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Државната изборна комисија (ДИК) го потпиша договорот со германската компанија „Дермалог”, која треба да ги набави потребните терминали за читање отпечатоци од ...
| | веќе видена | слични

Изборите ќе бидат навремени и покрај тоа штоне се поминати измените на ИЗборниот законик, уверува во интервју за МИА, претсдателот на ДИК, Александар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски во изјава за МИА вели дека подготовките за локалните избори ќе бидат навремени, иако се уште не се донесени измените ...
| | веќе видена | слични

Менување на правилата на игра среде почнат процес за собирање потписи е досега невидено и е вовед во диктатура на партизмот која не смееме да ја дозволиме, ...
| | веќе видена | слични

Според неофицијалните информации кои ги добија независните кандидати, Изборниот законик ќе се менува штом пратениците се вратат од одмор на 17 август со цел да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Тема на денот на Сител министерот за животна средина Насер Нуредини на прашање дали тие како институција ќе бидат пример за граѓаните и ќе ги ...
сите 154 | | | веќе видена

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 516 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Набавката на уредите за читање отпечатоци од прст е огромен чекор кон демократијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: