Заев: Oд првиот ешалон, до секој граѓанин – законите за борба против корупција важат за сите


3 копии

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
| | веќе видена | слични

Група штипски бизнисмени обвинуваат за организиран грабеж од неколку милиони евра, „испумпани“ од нивните сметки преку незаконити судски одлуки и поткуп на ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиов период беа разрешени 16 судии. Дали е тоа доволно за, како што тврди власта, „процесот на прочистување“ на судството ? Embed share ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на случаи за висока корупција во кои се инволвирани високи сегашни или поранешни државни функционери во ниту еден случај не може да се толкува во ...
| | веќе видена | слични

Деветтемина жители на Кочани кои побараа лекарска помош поради вдишување на чад од пожарот кој се закануваше да го зафати градот се во добра здравствена ...
| | веќе видена | слични

Пожарникари од целата држава, армијата и пред се околу 500 граѓани до утринава се бореа со пламените јазици кои стигнаа до семејните куќи Ситуацијата во Кочани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 562 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Oд првиот ешалон, до секој граѓанин – законите за борба против корупција важат за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: