„Прочистувањето“ во судството може да влијае врз постапувањето на судиите

Во изминатиов период беа разрешени 16 судии. Дали е тоа доволно за, како што тврди власта, „процесот на прочистување“ на судството ? Embed share ...
| | веќе видена | слични

Шеесет и пет проценти од жените во политиката во Северна Македонија биле жртви на дисквалификации, навреди, закани на родова основа. Истражувањето е на ...
| | веќе видена | слични

Според состојбата на теренот, во малешевско-пијанечкиот крај е опфатена вкупна површина на активни и изгаснати пожари со радиус од околу 40 километри Можеби ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителството на Северна Македонија собира примероци од ДНК од роднините на загинатите во инцидентот кај Бошнек за да ги идентификува жртвите. Ова ...
сите 948 | | | веќе видена

Од компанијата „Беса Транс“ преку соопштение до јавноста, изразија сочувство до роднините на загинатите во сообраќајната несреќа што се случи вчера, рано ...
сите 157 | | | веќе видена

Демонстрациите против владините антиковид мерки прераснаа во насилство во петокот вечерта, а во еден момент полицијата пукаше врз толпата која запали оган и ...
сите 120 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски за ТВ24 изјави дека ќе ја напушти партиската функција откако лидерот на партијата ќе ја ефектуира оставката. ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Прочистувањето“ во судството може да влијае врз постапувањето на судиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: