Дрекселмајер“ во Куманово обезбедува струја од обновливи извори

Фабриката „Дрекселмајер“ во близина на Куманово, од јули годинава се снабдува со електрична енергија од обновливи извори. На покривот на објектот е поставен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Делчево почна со имплементација на меѓународен стандард за квалитет. Целта на имплементација на стандардот, како што информираат од Општината, е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, потврди дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор. Тој го најави ...
сите 126 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на брифингот со новинари изјави дека со Алијанса за Албанците и Алтернатива се договориле за поддршка во некои ...
сите 198 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 306 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на 76 Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, се сретна со министерот за надворешни работи на ...
сите 67 | | | веќе видена

Тридецениското искуство на Македонија во настојувањата да се приближи до членството во ЕУ предупредувачки укажува дека токму „неформалните прашања“, кои обично ...
сите 250 | | | веќе видена

Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и соработка. Во ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дрекселмајер“ во Куманово обезбедува струја од обновливи извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: