Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за националните „црвени линии“ денеска на собраниска седница


На 47. седница на Собранието, која треба да се одржи денеска трба да се разговара за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за евроинтеграцискиот пат на земјата и ...
| | веќе видена | слични

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
| | веќе видена | слични

Собранието едногласно ја усвои Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за црвените линиии на Македонија во разговорите со Бугарија. Поддршка даде и власта и опозицијата и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил го поздрави донесувањето на Резолуцијата за црвените линии на Република ...
| | веќе видена | слични

Со 95 гласа „за“, ниту еден „против“ и еден „воздржан“ пратениците во Собранието сложно и со аплаузи ја изгласаа, сепак со придавката „Северна“ во неа. Иако ...
| | веќе видена | слични

По усвојување на Резолуцијата во Собранието, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот Фејсбук профил, објави дека Македонија конечно има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со 95 гласа „за“ и ниту еден против, Собранието ја изгласа Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за државните позиции во преговорите со Бугарија. Пред ова, пратениците од ...
| | веќе видена | слични

Македонци има, Македонци имало и Македонци ќе има без оглед дали политичарите преговараат за тоа како ќе ни се вика јазикот, како ќе ни се вика државата, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува донесувањето на Резолуцијата во македонското Собрание со која јасно се оцртуваат национални и државни позиции во однос на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за националните „црвени линии“ денеска на собраниска седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: