Интензивирање на соработката меѓу Министерството за култура и Јадро – Асоцијација на независната културна сцена

2 копии

Се конкретизира соработката меѓу Министерството за култура и Јадро – Асоцијација на независната културна сцена со план на активности и препораки од суштинско ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот амбасадор Данчо Марковски денеска во просторите на Општина Корча оствари средба со градоначалникот на Општина Корча Сотираќ Фило. На средбата се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот амбасадор Данчо Марковски денеска во просторите на Округот Корча оствари средба со Ана Веруши преседателка на Советот на округот Корча, на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во проштална средба го прими амбасадорот на Државата Израел, Дан Орјан. Претседателот Пендаровски изрази благодарност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари проштална средба со амбасадорот на Израел во земјава, Дан Орјан, на која беше заклучено дека Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура, Ирена Стефоска, на средба со претставници на Управниот одбор на Јадро, ги искажа задоволството и потребата од заеднички дијалог и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивирање на соработката меѓу Министерството за култура и Јадро – Асоцијација на независната културна сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: