МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска почна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Банката, која долго време се придржуваше до нејзината релативно кохезивна мрежа на филијали, се смени радикално за време на мандатот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Извештајот што произлезе за жителите во Шенжен, Кина, во мај објасни дека дигиталниот јуан се уште не е широко распространет иако ...
| | веќе видена | слични

Силк Роуд Банка АД Скопје воведе дополнителна и единствена можност за VISA Business картичката со загарантиран поврат на средства со направени трансакции со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ве информираме дека од 05.07.2021 година (понеделник) , паричните исплати за паричните права од социјална заштита, заштита на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 400 | | | веќе видена

Новиот сој на коронавирус „омикрон“ е откриен во Јужна Африка а потоа следат се повеќе информации од оваа земја во кои се тврди дека овој вид предизвикува ...
сите 788 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 148 | | | веќе видена

Фактот што Златната топка ја доби Меси, а не Левандовски, дополнително го мотивира германскиот клуб да одигра моќен меч против Барселона. Лига на Шампиони Во ...
сите 223 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.424 тестирања, а ...
сите 374 | | | веќе видена

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во трагичната ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: