МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

-Корисниците на парични права коишто поседуваат дебитна картичка ќе можат да подигнат готовина на банкоматите на банките, да ги користат средствата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Банката, која долго време се придржуваше до нејзината релативно кохезивна мрежа на филијали, се смени радикално за време на мандатот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Извештајот што произлезе за жителите во Шенжен, Кина, во мај објасни дека дигиталниот јуан се уште не е широко распространет иако ...
| | веќе видена | слични

Силк Роуд Банка АД Скопје воведе дополнителна и единствена можност за VISA Business картичката со загарантиран поврат на средства со направени трансакции со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ве информираме дека од 05.07.2021 година (понеделник) , паричните исплати за паричните права од социјална заштита, заштита на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска почна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 402 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 316 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Во мојата ординација вакцинирани против ковид се нешто повеќе од 40 отсто од прикрепените пациенти. Сите други со кои сум се обидел да разговарам, формално или ...
сите 303 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 111 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: