Стоев: Македонските политичари наместо да одат по европските центри, треба да зборуваат со бугарските партнери


Бугарија е спремна преговарачкиот процес со Албанија да започне веднаш, а што се однесува до Македонија, техничката Влада се повикува на Декларацијата на ...
| | веќе видена | слични

Загрепскиот професор Дејан Јовиќ вели дека е штета што ЕУ не им нуди членство на сите балкански земји во Унијата за со тоа да застане на страната на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со јавното извинување на премиерот Заев за својата непромисленост што по грешка ja именувал националната фудбалска репрезентација како македонска, нацијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За автобуската несреќа во која загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема одговори, а секојдневно се појавуваат нови дилеми. Јавноста се уште нема добиено ...
сите 512 | | | веќе видена

Многу сериозен дел од поделбата на владиниот колач, што партија со само четири пратеници во други околности не би можела да го добие би можел да биде главниот ...
сите 495 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 573 | | | веќе видена

Здравствените власти засега нема да преземаат нови мерки за заштита од ширење на корона вирусот, изјави на денешната прес конференција министерот за здравство, ...
сите 354 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување, напиша вчера на својот фејсбук-профил Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“, ...
сите 220 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 94 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоев: Македонските политичари наместо да одат по европските центри, треба да зборуваат со бугарските партнери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: