Царовска на маалска средба во Маџари: Го слушаме гласот на граѓаните, затоа знаеме што е најдоброто за секоја општина


Потпретесателката на СДСМ Мила Царовска и градоначалникот Борче Георгиевски, вечерва на маалска средба во Маџари разговараа со жителите на Општина Гази Баба. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски и претседателот на Општинската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Нашата партија е постојано на терен, постојано со граѓаните, во секое населено место, во сите маала кадешто разговараме со граѓаните и од вас црпиме идеи, го ...
| | веќе видена | слични

Денес заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Теемелковски и претседателот на Општинската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во рамките на теренските активности „Најдоброто за нашата општина”, претседателот на СДММ, Марко Михаилоски придружуван од претседателот на ОО СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Покажавме во овој период дека недопирливи нема и дека договор на СДСМ и на било кој од СДСМ со никој којшто се огрешил пред законот нема, истакна во Охрид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски вечерва во обраќање на трибината „Најдоброто за нашата општина” се осврна на силната меѓнародна поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Советот на Општина Охрид Живка Ангелоска на трибината на СДСМ под мотото „Најдоброто за нашата општина”, се осврна на мандатот на локалната ...
| | веќе видена | слични

Ние, искрено кажано не владееме, ние решававме проблеми, рече Ангелоска, нагласувајќи дека како локална власт се соочуваме со големиот предизвик: зачувување на ...
| | веќе видена | слични

Со првите внатрепартиски избори, со маалските и урбани средби, со постојани средби со целни групи на граѓани СДСМ поставува пример на ново, модерно, европско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 330 | | | веќе видена

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски вели дека двајца работници успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар. ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска на маалска средба во Маџари: Го слушаме гласот на граѓаните, затоа знаеме што е најдоброто за секоја општина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: