СЗО СО ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Делта сојот е многу позаразен, никој не е безбеден!


Како причини поради кои тие ги повикаа целосно вакцинираните да ги почитуваат епидемиолошките мерки во СЗО, тие наведоа дека голем број луѓе ширум светот не ...
| | веќе видена | слични

Светските здравствени експерти стравуваат дека ламбда, новиот сој на коронавирус кој е регистриран во речиси 30 земји во светот, би можел да биде отпорен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ламбада корона сој уште помалку е испитан од делата сојот. Забележан е во 29 земји, за сега.Делта корона сојот стигнал на Балканот, и многумина ги загрижува ...
| | веќе видена | слични

Падот на бројот на новоинфицирани, што траеше два месеци, очигледно e запрен, а минатата недела во Србија се регистрирани повеќе пациенти отколку седум дена ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот проф. Д-р Зоран Радовановиќ за МОНДО вели дека веќе некое време е познато дека соединението делта веќе е во Србија, стануваше збор само за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Делта“ сојот на коронавирус со забрзано темпо се шири во светот предупредуваат експертите и тие се загрижени токму од овој факт.Според нив, „делта“ сојот иако ...
| | веќе видена | слични

Доколку не се вакцинираме и не постигнеме колективна имунизација, на есен може повторно да се воведат нови мерки поради тоа што новиот делтата вирус е многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делата сојот на корона вирусот е веќе во соседството.Со оглед на фактот дека голем број македонци во текот на летово ќе бидат чести гости во земјите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО СО ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Делта сојот е многу позаразен, никој не е безбеден!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: