Гостување на Никица Кусиникова - извршна директорка на „Конект“

8 копии

Во Музејот на современа уметност во Скопје официјално пред неколку дена беше означен почетокот на кампањата за подигнување на јавната свест за елиминација на ...
| | веќе видена | слични

65 проценти од жените политичарки искусиле некаков вид на насилство. А 54 отсто од нив признале дека насилството било токму од припадниците на нивната матична ...
| | веќе видена | слични

43 отсто од нив не се охрабриле да пријават поради фактот пшто заштитата е само на хартија. Ова се бројките до кои дојде Националниот демократски институт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 285 | | | веќе видена

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 207 | | | веќе видена

За следните четири години подготвивме сериозен пакет финансиска поддршка за сите граѓани, скопје е град кој се грижи за сите, рече кандидатот за градоначалник ...
сите 289 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостување на Никица Кусиникова - извршна директорка на „Конект“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: