Виза за 1,8 милијарди евра ја купи банкарската платформа Тинк


Филип Морис Интернешнал (ФМИ) на 1 јули 2021 објави дека склучил договор за купување на Fertin Pharma A/S (Фертин Фарма), која е лидер во развивање и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 4 минути Шпаркасе Банка Македонија и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) потпишаа Меморандум за соработка, со кој ќе се овозможи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ТТК Банка АД Скопје го одбележува својот јубилеј – петнаесет години успешно делување на македонскиот пазар. Се одбележуваат и 60 години од почетоците на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути НЛБ Банка АД Скопје, како дел од својата стратегија за поддршка на инвестиции во обновливи извори на енергија и одржлив развој, е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка АД Скопје со 13,4 милиони eвра ќе ја финансира изградбата на првата приватна ветерна централа „Богословец“. Со ...
| | веќе видена | слични

Што треба да знаете доколку сакате да престанете да работите за некого, и да се испробате во сопствен бизнис. Уверени сте дека имате добра бизнис идеја, ...
| | веќе видена | слични

Унгарските компании имаат голем интерес за влез во македонската економија, а особено привлечен за нив е енергетскиот сектор. Сакаат да инвестираат во ...
| | веќе видена | слични

Победничкиот проект “m.Health” добива финансиска поддршка во износ од 30 илјади евра за реализација на решението кое ќе биде целосно и бесплатно достапно за ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните од подогражденскиот регион сакаат и бараат подобра инфраструктура, заштита и подобрување на животната средина, креирање услови за спорт, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 280 | | | веќе видена

По вестите за огнената стихија која го зафати Кочани вечерва и по повиците за помош од Градоначалникот Илијев, вечерва се огласи и скопскиот градоначалник ...
сите 182 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виза за 1,8 милијарди евра ја купи банкарската платформа Тинк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: