ИНТЕРВЈУ СО УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ, СИЈАРТО: Унгарските фирми се задоволни од условите кои ги нудат зоните и ниските даноци


Унгарските компании имаат голем интерес за влез во македонската економија, а особено привлечен за нив е енергетскиот сектор. Сакаат да инвестираат во ...
| | веќе видена | слични

Меѓуврсничкото насилство, односно популарно наречено булинг кое претставува физичко, емоционално и психолошко насилство што се јавува кога едно или повеќе лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) и УСАИД потпишаа Мeморандум за соработка со кој ја продолжуваат соработката за поддршка на претприемништвото и ...
| | веќе видена | слични

 Заедничките активности ќе вклучуваат поддршка на инвестициите во технологија и развој на нови производи, поттикнување на меѓусекторска соработка и подобрен ...
| | веќе видена | слични

Според повеќе специјализирани странски медиуми, полициските и воените сили на државава се „во процес на технички ремонт“. Како што анализираат истите тие, ...
| | веќе видена | слични

Спорот со Бугарија и одлагањето на преговорите со ЕУ ќе има негативен одраз и врз билатералните односи и врз економијата, но решението е во Брисел. Таму треба ...
| | веќе видена | слични

Наместо да растат и да се развиваат во топол дом, бебињата, децата што се користат за питачење секојдневно се на отворено, во метеж и во време на пандемија. Во ...
| | веќе видена | слични

Социјалното дружење и многуте можности што ги нуди интернетот се обележје на 21 век, но сајбернасилството е реален проблем на денешницата, а жртва може да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вечерва во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека ...
сите 306 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 196 | | | веќе видена

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот правец ...
сите 116 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ СО УНГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ, СИЈАРТО: Унгарските фирми се задоволни од условите кои ги нудат зоните и ниските даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: