„Време“: Пет жртви на сексуална злоупотреба во Петница


2 копии

Грир на малолетниците им давала алкохол и гумени бомбони од марихуана кога спиеле кај нејзината ќерка. Мајка од Небракса во понеделникот била осудена на 64 до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици фотографии од разголени девојки се пронајдени во станот на Бранислав Савиќ (65), поранешен вработен во Истражувачката станица Петница, кога петмина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија е потресена од скандал поврзан со наводна сексуална злоупотреба во Истражувачката станица во Петница, откако пет учеснички за неделникот Време изјавија ...
| | веќе видена | слични

Во истражувачката станица „Петница“, еден од вработените -„С“ со години сексуално вознемирувал / малтретирал девојки, кои биле малолетни или возрасни за време ...
| | веќе видена | слични

Грчката полиција денес уапсила свештеникот под сомнение дека чувал и дистрибуирал детска порнографија. Апсењето се случило откако две сестри од Агринион во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФДА се очекува да донесе конечна одлука во следните денови. Ако одлуката е позитивна, следната недела ќе може да почне да се вакцинираат и децата на оваа ...
сите 800 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 307 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Време“: Пет жртви на сексуална злоупотреба во Петница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: