ВМРО-ДПМНЕ: Петро-заевата такса од 4,13 денари по литар гориво треба да го покрие делумно бесрамното трошење на буџетските пари


Поради неодговорноста на власта на Заев, граѓаните ќе плаќаат 4,13 денари повеќе за секој литар купено гориво. Оваа такса трајно го поскапува горивото и отвора ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Заев кој не знае да пишува и е неписмен, е неписмен и за економија, затоа имаме сиромаштија. Заев знае само да прави криминал. Заев не знае да работи. СДСМ е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Концептот „Македонија за сите луѓе“ е за крај на криминалот на Вице, Трајче и Зоки. 4 години ова фамилијарна тројка ја пустоши Македонија, криминалот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Во ВМРО-ДПМНЕ под раководство на Христијан Мицкоски нема никаква нова понуда, нов концепт. Наводните нови политики на ВМРО-ДПМНЕ се лажни и провидни, тоа е ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека залудно ќе има намалување на ДДВ-то на струјата доколку Заев краде од тендери и ја зголемува цената на горивата за 4 ...
| | веќе видена | слични

Голема е нервозата во ВМРО-ДПМНЕ затоа што на сите во белиот дворец им е јасно дека ги чека нов убедлив пораз на локалните избори. СДСМ и граѓаните го знаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста-реакција на соопштението на СДСМ Џабе намалување на ДДВ на струја кога Заев краде од тендери и зголемува цена на горива за цели 4 денари ...
| | веќе видена | слични

„Кризниот данок на горивата како го нарекуваат е трајно покачување на цената на горивата од 4.13 денари и тоа ќе има импликации врз висината на сите цени на ...
| | веќе видена | слични

Концептот „Македонија за сите луѓе" значи пораз на криминалот на СДСМ. 4 години со Македонија управува Заев и луѓето околу него. Тие ги поделија граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 527 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Петро-заевата такса од 4,13 денари по литар гориво треба да го покрие делумно бесрамното трошење на буџетските пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: