Разоткриени напорите на Трамп за оспорување на изборните резултати

Серија на мејлови објавени од претставниците на Демократската партија во комитетот за надзор на американскиот Конгрес прикажува како поранешниот американски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Челси Волф, трансродова натпреварувачка во БМХ фристајл, која се квалификуваше како резерва за Олимпијадата во Токио, го избриша постот на Фејсбук во кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последните недели од неговата администрација, поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп и неговите соработници извршиле притисок врз Одделот за правда да ...
| | веќе видена | слични

Овие документи покажуваат дека претседателот Трамп се обиде да ја корумпира главната агенција за спроведување на законот на нашата земја во дрзок обид да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разоткриени напорите на Трамп за оспорување на изборните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: