Кацарска: Новинарите можат да влегуваат со мобилни телефони, судот максимално ќе го отворам за јавноста

Бев изненадена кога слушнав дека на вас новинарите ви е забрането да влегувате со мобилни телефони на седниците на Судот. Тој проблем е решен, кога дознав за ...
| | веќе видена | слични

Кој момент го сметате како пресвртница во својот живот, односно Ви оставил најголемо влијание во животот? – Најголемо влијание и пресврт во мојот живот имаше ...
| | веќе видена | слични

Кога пренесувам животни приказни од мајки на деца со посебни потреби, имам толку многу измешани емоции, што стравувам дека некој дел од таа сторија нема да го ...
| | веќе видена | слични

Од исклучителна важност е зголемување на процентот на застапеност на домашната музика на радијата и на телевизиите, и тоа во ударни термини. Авторите да се ...
| | веќе видена | слични

Давид Темелков со нова песна и спот го прославува роденденот Автори на текстот и на музиката се Миро и Соња Буљан, а препевот на македонски го направи Давид ...
| | веќе видена | слични

Недостатокот на поддршка и осудата на околината честопати се причини кои не оддалечуваат од блиските луѓе, па затоа се решаваме некои работи да ги премолчиме ...
| | веќе видена | слични

Доењето како најприроден начин на хранање на бебињата сепак не е карактеристично само за мајките. Постојат жени кои дојат и возрасни луѓе и затоа честопати се ...
| | веќе видена | слични

Денеска имаме чест да разговараме со една личност, за која искрено не сум сигурна, дали насмевката или секојдневната болка ја прави попрепознатлива. Кога ѝ ...
| | веќе видена | слични

Алекс го запознав сосема случајно, преку низа комуникации и релации со други луѓе и она што ми остави впечаток е дека – човекот зборува за идеи. И неслучајно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кацарска: Новинарите можат да влегуваат со мобилни телефони, судот максимално ќе го отворам за јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: