Апасиев: Законот за државјанство не може да оди со европско знаменце


2 копии

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека Законот за државјанство не може да помине со европско знаменце. Доколку има таква иницијатива, треба да се ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ сакаат да прошверцаат исклучително штетен закон, велат од Левица. Велат дека тоа сакаат да го направат злоупотребувајќи го европското знаменце што ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ и ДУИ повторно сака да прошверцува во Собрание исклучително штетен закон за Република Македонија, злоупотребувајќи го европското знаменце – што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во Собранието на дневен ред прво е координацијата на координаторите на работните групи кај собранискиот спикер Талат Џафери и ја договараат целата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев: Законот за државјанство не може да оди со европско знаменце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: