Тестови на антитела: Што може да откријат, а што не и кој треба да ги направи


Повеќе од година и половина по почетокот на пандемијата на корона вирусот, се уште има многу непознати работи за вирусот САРС-КоВ-2, вклучувајќи го и прашањето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сè уште не е познато се за коронавирусот, вклучувајќи го и прашањето за времетраењето на имунитетот по надминување на инфекцијата. Прашањето збунува многумина, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 580 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 122 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тестови на антитела: Што може да откријат, а што не и кој треба да ги направи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: