ОН: Цените на храната на глобално ниво зголемени најмногу во последните 10 години

Глобалните цени на храната се зголемија за 39,7 проценти во мај, што е најголемо месечно зголемување од октомври 2010 година, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По објавувањето на стапката на инфлација во САД за Април од 4,2 проценти и приближувањето на растот на цените во Еврозоната во Мај до поставената цел од 2 ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Сепак, сиромашните земји кои немаат ниту вакцини против Ковид-19, ќе продолжат да заостануваат – проценува Светска банка. Банката со седиште во Вашингтон ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напредните економии ги доживуваат своите најдобри денови, а земјите со ниски примања најлошите, бидејќи светската економија годинава ќе забележи најсилен раст ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Вредноста на акциите на компаниите од еврозоната годинава најмногу се зголемија во поразвиените економии, а инвеститорите веруваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Цените на храната на глобално ниво зголемени најмногу во последните 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: