Холандија без Ван Дајк на Европското првенство


Македонската фудбалска репрезентација ги одработува последните подготовки пред историскиот настап на Европското првенство. Денес фудбалерите на Ангеловски го ...
| | веќе видена | слични

Како и македонската репрезентација така и другите учесници на ЕУРО играат подготвителни натпревари. Ги издвојуваме оние на нашите противници во случајот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) објави информација до сите кои добиле код за купување на билети за Европското првенство дека веќе се активни мобилните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Казахстан ќе игра против Македонија во Скопје утре од 18 часот со речиси исклучиво домашно производство, односно дури 19-мина репрезентативци од вкупно 20 ...
| | веќе видена | слични

Јаспер Силесен нема да настапува за Холандија на Европското првенство и тоа поради одлуката на селекторот Франк де Бур, кој изјави дека не сака да ризикува со ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Холандија Франк Де Бур го објави конечниот список на фудбалери за ЕП 2020. Тоа се 26 фудбалери кои треба да ја оправдаат довербата. Нашите момци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандија без Ван Дајк на Европското првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: