Кој колку ќе се офајди: Гранит ќе подели дивиденда, но и бонус за менаџерите и раководителите

Време зa читање: < 1 минутa Собранието на акционери на ГД Гранит АД Скопје на годишната седница одржана на ден 21.05.2021 година, донесе одлука: Менаџерите и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Акционери кои поседуваат над 10 проценти од вкупниот број со право на глас во сопственичката структура на фабриката Раде ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути ПроКредит со значителен раст на портфолиото и подобрен консолидиран резултат во првиот квартал од 2021 како надоврзување на ...
| | веќе видена | слични

Акционерите и вработените на една од најуспешните македонски компании, тетовската гордост, „Тетекс“, денеска имаат навистина голема причина за славење. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во денешната Тема на денот директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов кажа дека неговата изјава за успешно справување со пожарите се однесува само на пожарот во ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 77 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој колку ќе се офајди: Гранит ќе подели дивиденда, но и бонус за менаџерите и раководителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: