Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

На пазарот на криптовалути продолжува претежно „биковскиот“ тренд, што посебно се однесува на алткоините. Втората по популарност дигитална валута – етериум ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на најстарата и најпопуларна криптовалута, биткоинот, се наоѓа по надолна патека веќе една недела. Според веб-страницата за податоци „коиндеск“, со ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот, најважната криптовалута во светот, денес падна на најниско ниво во последнве три месеци. Ова се случи откако инвеститорите почнаа да ја продаваат ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите во криптовалути треба да бидат подготвени да ги изгубат сите свои пари. Оваа информација зборува многу за нестабилноста на криптовалутите и ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа биткоинот на берзите за криптовалути беше во црвено и забележа пад од скоро 4 проценти. Најстарата и н ајпознатата криптовалута доживеа ...
| | веќе видена | слични

Најстарата и најпопуларна криптовалута, биткоинот, беше „во црвено“ во последните 24 часа, бидејќи забележа пад од скоро 4 проценти. Имено, неговата вредност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 205 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: