Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

На пазарот на криптовалути продолжува претежно „биковскиот“ тренд, што посебно се однесува на алткоините. Втората по популарност дигитална валута – етериум ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на најстарата и најпопуларна криптовалута, биткоинот, се наоѓа по надолна патека веќе една недела. Според веб-страницата за податоци „коиндеск“, со ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот, најважната криптовалута во светот, денес падна на најниско ниво во последнве три месеци. Ова се случи откако инвеститорите почнаа да ја продаваат ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите во криптовалути треба да бидат подготвени да ги изгубат сите свои пари. Оваа информација зборува многу за нестабилноста на криптовалутите и ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа биткоинот на берзите за криптовалути беше во црвено и забележа пад од скоро 4 проценти. Најстарата и н ајпознатата криптовалута доживеа ...
| | веќе видена | слични

Најстарата и најпопуларна криптовалута, биткоинот, беше „во црвено“ во последните 24 часа, бидејќи забележа пад од скоро 4 проценти. Имено, неговата вредност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ на седницата на Извршниот комитет одржана викендов во Битола донесе одлука и денеска да продолжат протестите со блокада на улиците се додека не биде ...
сите 415 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен утринава ја даде првата изјава откако колабираше на теренот на мечот меѓу Данска и Финска. ЕВРО 2020 Ериксен го исплаши целиот свет, за среќа ...
сите 266 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: