Што ги пишмани акционерите од „Гранит“ па се откажаа од двојната дивиденда?

Ќе остане тајна кои се магичните зборови со кои управниот одбор на „Гранит“ ги премисли двајцата акционерите да се откажат од дивиденда вредна 65.000 евра? ...
| | веќе видена | слични

Иван Туџаров, првиот човек на Реплек е продавачот на 300 акции во друштвото. Тој ги продаде во две блок трансакции на берза, една во средата, другата во ...
| | веќе видена | слични

„Гранит“ по неконсолидираниот биланс 2020 година ја заврши со оперативна загуба. Добивката е резултат на дивидендата исплатена лани од акциите во „Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
| | веќе видена | слични

„Тетекс“ се покажа како одличен инвеститор. Иако „кор бизнисот“ е речиси зграснат компанијата има одлични или пристојни приходи од своите вложувања и тоа му ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога продажбата паѓа за 17 отсто, концентрирана е само и исклучиво на домашниот пазар, оперативната добивка е помалку од половина во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 491 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ги пишмани акционерите од „Гранит“ па се откажаа од двојната дивиденда?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: