Кој му плати на Туџаров 440.000 евра: Првиот човек на Реплек продава акции од компанијата

Иван Туџаров, првиот човек на Реплек е продавачот на 300 акции во друштвото. Тој ги продаде во две блок трансакции на берза, една во средата, другата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постапувајќи во предметот за набавка на софтвер и работи за потребите на софтверот, за што осомничени се поранешниот генерален секретар на Владата Драги ...
| | веќе видена | слични

МИЈАЛКОВ ПОНУДИ ГАРАНЦИЈА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР Кривичниот суд одлучува дали ќе ја прифати или не, а ако е потврдно значи дека тој ќе замине дома од затворот ...
| | веќе видена | слични

Случај „Рашковски“ се шири. Поранешниот генерален секретар се терети за нови кривични дела-земање на тарифа од хонорарно ангажиран соработник во Владата, но и ...
| | веќе видена | слични

За склучениот Договор со фирмата Инвока за тестирање во дражвните институции, Рашковски од газдата на фирмата барал по 500 евра секој месец во кеш. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драги Рашковски, поранешниот генерален секретар на Владата, на еден од хонорарно ангажираните соработници во Владата, од месечните примања од 80.000 денари, му ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постапувајќи во предметот против четири лица за набавка на софтвер и работи за потребите на софтверот, од прибраниот доказен материјал произлезе дека тројца од ...
| | веќе видена | слични

Можел ли премиерот Заев да не знае за најмалку три кривични дела на својот најблизок соработник Драги Рашковски кој како генерален секретар на Владата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 410 | | | веќе видена

Ден откако бугарската службена влада одлучи да нема промена на позицијата за преговарачката рамка за Македонија со Европската унија, од онаа позиција за ...
сите 812 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој му плати на Туџаров 440.000 евра: Првиот човек на Реплек продава акции од компанијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: