Кофод: Очекуваме што поскоро старт на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
| | веќе видена | слични

„Мило ми е што денес се сретнав со премиерот Заев. ЕУ стои покрај Северна Македонија во ова тешко време, вклучително и со помошта со вакцини. Ја потврдив ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот експерт за Западен Балкан, Ханс ван ден Берг, му укажа на Гинтер Фелингер од „Европејци за даночни реформи“ дека не постојат Северни Македонци, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Данска, Јепе Кофод, e импресиониран од темпото со кое се одвиваат реформите во С. Македонија. Tој со нетрпение очекува што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 438 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кофод: Очекуваме што поскоро старт на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: