Жител на Шишево доби кривична, направил депонија со шутот од студентскиот дом „Медицинар“

Сопственик на транспортна фирма од Шишево доби кривична пријава откако лани го однел целиот градежен шут од некогашниот студентски дом „Медицинар“ на локација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе кривична пријава против дебранец поради непочитување на полицискиот час. -Поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до скопскиот Основен кривичен суд поднесе обвинителен акт против три лица за кривични дела „разбојништво“ од член 237 став ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
6 копии
2 копии

Скопското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против три лица за кривични дела – разбојништво. На 31 јануари, тројцата обвинети влегле во спортска ...
| | веќе видена | слични

Обвинетиот, на 23 април, се обидел да отпатува преку Меѓународниот аеродром Скопје, прикажувајќи лажен сертификат за негативен ПЦР тест на SARS-CoV-2 вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против 59-годишен италијански државјанин за кривично дело фалсификување исправа. Обвинетиот, ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поднесе обвинителен предлог против лице кое преку граничниот премин Блаце се обиде да пренесе дрога. Обвинителството бара притворот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 874 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Шишево доби кривична, направил депонија со шутот од студентскиот дом „Медицинар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: